قوانین و مقررات فروشندگان فروشگاه  solyab

 1. مقدمه:
  مشتری مداری در راس ارزش‌های سازمانی‏ solyab قرار دارد و از آنجا که خریداران نه تنها مشتری solyab بلکه مشتری تمام فروشندگان هستند، جلب رضایت آنها باید اولین و بالاترین اولویت همه‌ی ما باشد.
  در راستای سیاست‌های مشتری محور solyab و به‌منظور سازگاری با شرایط اقتصادی جامعه، قوانینی برای فروش در سایت solyab وجود دارد که عمل به این قوانین منجر به افزایش رضایت مشتریان، جلب اعتماد آن‌ها و از همه مهم‌تر ساخت و ایجاد تجربه‌ای عالی در خرید از شما می‌شود. همچنین عمل به این قوانین باعث جلوگیری در سو استفاده از سایت solyab توسط معدود فروشندگان متخلف خواهد شد.
  عملکرد فروشندگان بر اساس چندین معیار سنجیده خواهد شد و فروشندگانی که از عملکرد و استاندارد باکیفیت مورد نظر برخوردار نباشند جریمه شده و یا با آن‌ها قطع همکاری خواهد شد.
  به فروشندگانی که با رعایت قوانین و استانداردهای solyab از عملکردی با کیفیت بالا برخوردار باشند، در آینده نزدیک نشانی تعلق خواهد گرفت که خریداران با مشاهده‌ی آن می‌توانند با اطمینان کامل از فروشنده خرید کنند.
 2. قیمت مصرف کننده:
  شرح: قیمت مصرف کننده همان قیمت مصوب کالاست که روی کالا درج شده است. از قیمت‌گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از قیمت مندرج روی کالاهایی که “قیمت مصرف کننده” روی آنها درج شده خودداری کنید.
  کالاهایی که قیمت مصرف‌کننده روی آنها درج نشده، اما دارای قیمت مصوب هستند، باید با قیمت‌های مصوب و رسمی رایج در سراسر کشور قیمت‌گذاری شوند.
  از قرار دادن قیمت‌های غیر واقعی و فروش با قیمت اصلی تحت عنوان تخفیف که به نوعی فریب خریدار محسوب می‌شود، خودداری کنید.
  جریمه: در صورت مشاهده و احراز تخلف، کالا غیر‌فعال شده و فروشنده جریمه خواهد شد و در صورت تکرار منجر به بسته شدن پنل فروشنده و قطع همکاری خواهد شد.
 3. فروش کالای غیر اصل:
  شرح: فروش کالای غیر اصل در solyab اکیدا ممنوع است. اگر محصولی از نظر جعبه، بسته‌بندی، جنس، کیفیت و … با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید مانند (سایت اصلی برند یا شرکت‌های وارد کننده‌ی قانونی) که کالاهای اصل را به‌فروش می‌رسانند مغایرت داشته باشد، کالا باعنوان “غیراصل” شناخته می‌شود.
  همچنین در سایت solyab اگر در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده باشد ولی کالای فروخته شده با نمونه‌ی اصلی کالا مغایر باشد، کالای مورد نظر غیر اصل شناخته شده و امکان فروش این نوع از محصولات در فروشگاه اینترنتی solyab وجود ندارد.
  همچنین توصیه می‌‌شود فروشندگان جهت حفظ اعتبار خود و solyab از فروش کالاهای بی‌کیفیت خودداری کنند.
  جریمه: در صورت فروش کالای غیر اصل، فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ و solyab مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.
 4. فروش کالای قاچاق، ممنوعه:
  شرح: فروش کالاهای قاچاق، ممنوعه که برای سلامت مصرف کننده مضر هستند ممنوع است.
  جریمه: در صورت فروش کالاهای ممنوعه، فروشنده موظف به پرداخت جریمه و solyab مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.
 5. لغو سفارش مشتری:
  شرح: از کنسل کردن سفارش مشتری به دلایلی مثل قیمت اشتباه، عدم موجودی و … جدا خودداری کنید. در‌صورت موجود بودن محصول در سایت و سفارش مشتری از آن کالا، فروشنده ملزم به ارسال کالا است، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌روز نگه داشته و در صورت نداشتن موجودی، کالا را غیر فعال کند.
  جریمه: لغو سفارش مشتری توسط فروشنده ، فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ و solyab مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.
 6. ارسال به موقع سفارش مشتریان:
  شرح: فروشندگان موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع و راس زمان مقرر به دست مشتریان برسانند.
  برای جلوگیری از تاخیر در ارسال کالا، داشتن موجودی کالا الزامی است، بنابراین از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت solyab جدا خودداری کنید.
  همچنین فروشنده موظف است که میزان موجودی کالا در پنل فروشندگان را به‌روز و مطابق با واقعیت درج کند.
  جریمه: تاخیر در ارسال کالا توسط فروشنده ، فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ و solyab مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.
 7. مغایرت محموله‌ی ارسالی به مشتریان:
  شرح: ارسال کالا یا محموله‌ای که به دلیل هر نوع مغایرت (بدون لیبل یا برچسب صحیح، رنگ، بسته‌بندی، محتوا و مشخصات فنی و …) زمان تحویل محموله مغایرت برایشان ثبت شده‌ باشد.
  جریمه: جریمه مغایرت در ارسال کالا توسط فروشنده ، فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ و solyab مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.